budowa domów śląsk - komfort i bezpieczeństwo w budowie, zobacz nasze realizacje

Moje małe 30l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-11, 17:18

Witam :) Mam zamiar w 30stce trzymać ślimaki ampularia i karliki szponiaste :) Karliki zabiore z drugiego akwa (54l) Tamto jest mamy i nie pasi jej ze trzeba zaby karmic tez zywym pokarmem :P Ja chce u siebie w pokoju tez mieć coś wodnego, dlatego właśnie zamieszkają u mnie 2 karliki i ślimaki ampularia :D Chyba ze radzicie coś jeszcze, ale akwa jest małe więc nie wiem.

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-14, 19:33

http://zapodaj.net/10cea85a91e7c.jpg.html - wczoraj po zalaniu wyglądało tak, dziś doszło kilka roślinek i zmieniłam tło na czarne.

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Moje małe 30l

Post autor: Kazio » 2014-06-14, 20:41

Ciemność widzę Ciemność
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-14, 21:02


Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje małe 30l

Post autor: xkameliax » 2014-06-14, 22:24

Tak się zastanawiam, ampularia potrzebuje ok 20l na osobnika, więc w 30 l będzie im troche ciasno, wiem, że to będą maluchy, no ale one muszą urosnąć.... niech się inni wypowiedzą.

Co do wystroju akwarium, to wywal ten zameczek i posadź tam jakąś roślinę (osobiście nie lubię takich sztuczności w akwarium). Ile masz tego światła? Bo jakoś tak ciemno w tym akwarium.

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-14, 22:41

Zamku szkoda mi wywalac bo chcialam zrobic akwarium w takim innym klimacie (roślin wydaje mi się sporo, jeszcze dojdzie jakiś mech może), w komplecie była zarówka 1x15W. Jaka by była odpowiednia?

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje małe 30l

Post autor: xkameliax » 2014-06-15, 00:45

15W przy 30l daje 0,5W na litr pytanie tylko teraz jaka to barwa? ile Kelwinów?
Co do zameczka to kazdy robi tak jak lubi, napisałam tylko to co uważam a ile ludzi tyle opinii ;)

Jaki masz filtr? jaka grzałka? Ile stopni w akwarium? Na czym postawione akwarium? W sensie czy na jałowym podłożu czy na ziemi czy masz zamiar nawozić do słupa wody?

Poza tym może warto by spróbować trochę zasłonić filtr? Mam wrażenie że on jest tak z porzodu akwarium? A no i te bąbelki nie są potrzebne (napowietrzacz) wystarczy ruch tafli wody by woda się natleniała. Bąbelki wytrącają CO2 którego i tak jest mało, a który pomaga przy wzroście roślin :)

Rozumiem, ze jeszcze fauny nie ma w akwarium?

Pozdrawiam :)

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe 30l

Post autor: Kaef » 2014-06-15, 01:06

Zamek out (estetycznie nie pasuje i jest kiczowaty), muszla out (zatwardza wodę), napowietrzanie od filtra odłącz, ampularie i karliki oddychają powietrzem atmosferycznym, a i wydajność filtra się zwiększy. Ampularii bym się pozbył, więcej srają niż jedzą. Zamiast muszli i zamku dołóż roślin.

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-15, 11:35

to co mam w nim trzymac prucz zab, ampularie mam w duzym i ladnie czyszcza szyby ;P Tło moze byc czarne czy za ciemno z czarnym zwirem? http://zapodaj.net/39bc69e326bfc.jpg.html - narazie jest tak, jeszcze na przodzie doszło 5 gałązek Cabomby

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje małe 30l

Post autor: Kaef » 2014-06-15, 20:40

Tło wedle gustu, ja u siebie używam czarnej, matowej folii samoprzylepnej. Zamiast ampulari poleciłbym Ci Neritiny, dużo ładniejsze, nie rozmnażają się i czyszczą lepiej :)

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-15, 23:13

Tez chyba kupię tło takie profesjonalne, bo jak narazie to mam kartki bloku czarnego posklejane ze sobą i to w sumie tak beznadziejnie :P Ooo no fajnie ślimaczki, ale u mnie takowych w zoologicznych nie ma :( Ampularie najpopularniejsze, innych nie widziałam :( Ponoć helmety też są ok, ale u mnie również ich nie ma

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-17, 11:06

Co lepiej mieć w tym akwarium, normalny filtr z bąbelkami i rurką czy deszczownie? Deszczownia chyba za mocno by poruszała wodą w tym nieduzym akwa nie?

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-17, 11:16

xkameliax pisze:15W przy 30l daje 0,5W na litr pytanie tylko teraz jaka to barwa? ile Kelwinów?
Co do zameczka to kazdy robi tak jak lubi, napisałam tylko to co uważam a ile ludzi tyle opinii ;)

Jaki masz filtr? jaka grzałka? Ile stopni w akwarium? Na czym postawione akwarium? W sensie czy na jałowym podłożu czy na ziemi czy masz zamiar nawozić do słupa wody?

Poza tym może warto by spróbować trochę zasłonić filtr? Mam wrażenie że on jest tak z porzodu akwarium? A no i te bąbelki nie są potrzebne (napowietrzacz) wystarczy ruch tafli wody by woda się natleniała. Bąbelki wytrącają CO2 którego i tak jest mało, a który pomaga przy wzroście roślin :)

Rozumiem, ze jeszcze fauny nie ma w akwarium?

Pozdrawiam :)

Narazie są roślinki, filtr dałam dziś z tyłu akwarium, mam w planie kupić taka grubszą trawke wysoką i z tyłu wsadzić zakrywając filtr, woda ma dziś ok.25 stopni (są tylko ślimaki przeniesione z roślin z duzego akwarium) ale żyją więc woda jest chyba ok :)

Filtr ma moc 2, wydajnosc 200l/h i jest z gąbką, grzałka ma moc 50 W i grzeje od 18 - 32 stopni :) Woda była wlewana w połowie z ostałą a reszta z kranu, nie wiem jak sie mierzy jej parametry. Akwarium zalane 13 czerwca (w piątek ;o), dlatego miałam pewnie problemy ze zwir sie nie domył i musiałam za jakas godzine na nowo zalewac i myc wszystko..

Akwarium zmieniło tez miejsce bo wczesniej stało na półce gdzie jak otworzyłam barek to juz zamknac nie mogłam, teraz stoi na niskiej szafce, która jest stabilna, stoi na macie która była w komplecie do akwarium

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje małe 30l

Post autor: xkameliax » 2014-06-17, 11:25

Co lepiej mieć w tym akwarium, normalny filtr z bąbelkami i rurką czy deszczownie? Deszczownia chyba za mocno by poruszała wodą w tym nieduzym akwa nie?
Fajna byłaby kaskada, ale myślę, że mała deszczownica jak najbardziej była by ok. Bo bąbelki nie sa potrzebne, jak pisałam, te bąbelki wytracają CO2 z wody.
northerka pisze:Narazie są roślinki, filtr dałam dziś z tyłu akwarium, mam w planie kupić taka grubszą trawke wysoką i z tyłu wsadzić zakrywając filtr, woda ma dziś ok.25 stopni (są tylko ślimaki przeniesione z roślin z duzego akwarium) ale żyją więc woda jest chyba ok
Masz na myśli nurzańca? a co do tego że roślinki żyją to to dopiero tydzień, a barwa świetlówki jaka?


EDIT:
P.S. I bardzo proszę edytuj posty :) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Moje małe 30l

Post autor: northerka » 2014-06-17, 11:50

Deszczownia chyba za mocna na takie akwarium, ale później zobacze ;)

http://allegro.pl/optiopogon-jaburan-sz ... 92690.html - taka roślinka będzie zasłaniac filtr :)
Barwa świetlówki żółta

ODPOWIEDZ